7 Eylül 2020 Pazartesi

CİHAN DEMİRCİ İLE RÖPORTAJ SÖZCÜ'NÜN HAFTA SONU GAZETESİNDE YAYINLANDI: "ÜZÜNTÜYE DAYANMANIN TEK YOLU VAR, O DA MİZAH"MİZAHHABER - Sözcü gazetesinin Aydın ve Kuşadası muhabirliğini yapan, Sözcü'nün Hafta Sonu gazetesine röportajlar gerçekleştiren yılların gazetecisi Latif Sansür, "Hayat Çizgisi" adlı bir karikatür sergisi, bir karikatür ve mizah atölyesi ve Muzaffer İzgü üzerine söyleşi yapmak için Kuşadası'nda bulunan Cihan Demirci ile Kuşadası'nda bir röportaj gerçekleştirdi. 

Röportaj: "Üzüntüye dayanmanın tek yolu var, o da mizah" manşetiyle yayınlandı. 42 yıldır yazar-çizer olarak mizaha emek veren ve bugüne dek 54 kitabı yayınlanan Cihan Demirci röportajda; "Ülkemiz çok zengin bir mizah kaynağına sahip bir ülkeydi...Ancak bu kaynağı kullanmamaya başladı. Son 25 yıldır mizahı dışladı ve bunun bedelini ödüyor." dedi ve mizahın yapılamaz halde olduğundan, mizahçılara sahip çıkılmadığından, vahşi bir ülkeye dönüşmemizden ve hızla artan toplumsal magandalaşmadan bahsetti. 

Bu röportaj 4 Eylül 2020 tarihli "Sözcü Hafta Sonu" gazetesinde yayınlandı. En üstte röportajın gazetenin birinci sayfadaki anonsu ile hemen altında da gazetenin 4. sayfasındaki halini görüyorsunuz.


Cihan Demirci ve Latif Sansür Kuşadası'nda gerçekleşen röportaj sırasında...