5 Ağustos 2015 Çarşamba

"KÖTÜ KEDİ ŞERAFETTİN"İN ANİMASYON FİLMİ PEK YAKINDA!..

Çizer Bülent Üstün’ün efsane çizgi roman karakteri “Kötü Kedi Şerafettin” animasyon film olarak sevenleriyle yakında buluşacak. Filmde 'Kötü Kedi Şerafettin'e Uğur Yücel, Şerafettin’in afet sevgilisi Misket’i ise Demet Evgar ses verecek.

Yönetmenliğini Mehmet Kurtuluş ve Ayşe Ünal’ın yaptığı, senaryosunu Levent Kazak ve Bülent Üstün’ün uyarladığı, yapımcılığını ise Türkiye’nin en büyük animasyon stüdyosu Anima İstanbul’un üstlendiği “Kötü Kedi Şerafettin”; Türkiye’de büyüklere yapılan ilk animasyon filmi olacak.
T24'te yer alan habere göre; seslendirme kadrosunda Uğur Yücel ve Demet Evgar’ın yanı sıra; Okan Yalabık, Ayşen Gruda, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Gökçe Özyol, Cezmi Baskın ve Yekta Kopan yer alıyor.

2011 yılında teaser’ı yayınlanan ve uzun süredir üzerinde çalışılan film, yapımı devam ettiği sırada, Annecy Animasyon Festivali'nin "Work in Progress" bölümüne seçildi.

Yapımcılığını, Türkiye’nin en büyük animasyon stüdyosu Anima İstanbul’un üstlendiği ve 3D animasyon tekniğiyle beyaz perdeye aktarılan “Kötü Kedi Şerafettin”in senaryosunu Levent Kazak ve Bülent Üstün’ün uyarladı.

Filmin vizyona giriş tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Filmden tadımlık olarak Facebook'a konmuş bir fragman: https://www.facebook.com/16462355845/videos/10151096234914879/