8 Haziran 2018 Cuma

KISA DEVRE YAPMIŞ BİR YALAN MAKİNESİ, MİZAHHABER'E İÇİNİ DÖKTÜ: "ARTIK ÜLKENİZDEN BEZDİM, PROMPTER ARKADAŞIMLA BİRLİKTE ÜLKENİZİ TERK EDECEĞİZ!.."

MİZAHHABER ÖZEL HABER- Ülkede söylenen yalan seviyesinin dünya yalan stoklarını tehdit etmesi üzerine Mizahhaber'den Cihan Demirci, adının açıklanmasını istemeyen bir "Yalan Makinesi"ne ulaştı ve ondan yalandaki son bilgileri aldı. 

Bu röportajda Yalan Makinesi konuşurken kendisini kendisine bağladığı için söylediği şeylerin doğru olduğu anlaşılmıştır.

Şimdi gelin "Yalan Makinesi" neler demiş, okuyalım: 


" Artık ülkenize dayanamıyorum... Gerçekten devrelerimden bezdim... Dünya üzerinde bu kadar çok yalan söylenen bir ülke daha yok kardeşim!.. Bu nasıl bir iştir?.. Her gün, her saat, her dakika, her saniye sürekli yalan söyleniyor ve bu yalanları dinleyenler o yalanları alkışlayabiliyor!.. İnsanlık eğer buysa, makine olmam yerindeymiş!.. Ama insan makine de olsa kafayı yiyor!.. Bakın geçende n'oldu, zavallı Prompter arkadaşım iflas etti, çalışmadı. Durdu... Kısacası 'Ben bittim artık' dedi... Kim anladı?.. Aynen devam!.. Çünkü bu kadar yalana ne prompter dayanır, ne yalan makinesi... Yalanlara tapan ülkenizde sürekli olarak çarpıtılmış bilgiler veren, yalan söyleyen bir zihniyet varken benim gibi yalan makinesine zerre kadar gerek yok!.. Atın beni kardeşim!.. Zaten artık tüm devrelerim yandı... Tüm sensörlerim tükendi... Kısa devrelerimi artık 'Uzun' devre olarak yapar oldum!.. Nedir bu yaaaa?.. Makine de olsak bizim de bir canımız var, bir yere kadar kardeşim!.. Ben tüm devrelerimi topladım, zavallı prompter arkadaşıma da buradan çağrı yapıyorum. Şunu şurasında paslanmadan kalan ömrümüzü daha az yalan söylenen bir coğrafyada geçirelim. Siz de yalanlarla başbaşa kalın. Her şeyi ithal ediyorsunuz ama gördüğüm kadar yalan da ithale gerek duymuyorsunuz. Yerli malı yalan da bitmek bilmeyen stoklarınız var. Sizin doğrularla işiniz olmadığına göre yalan yalanı doğuruyor. O yüzden.. Cıııııııııızzzzzzt... Pızzzzzzt.... Hııııııııırzzzzzzt... Cızzzzzzzt... Tızzzzzt... Pıııııııııızzzzzzzzzt.... "

(Yalan Makinesi daha fazla dayanamadı ve gidemeden gitti, ne diyelim devrelerinin ruhu şad olsun!..)

MİZAHHABER - Cihan Demirci