21 Mart 2016 Pazartesi

CİHAN DEMİRCİ'DEN SÖZ BANYOSU...


Sayelerinde "Canlı Bomba" kaynayan bu ülke görünümlü yapıyı sonunda içinden geçilirken korkudan ıslık çalınan ürkütücü bir mezarlığa çevirdiler!.. Kefensiz gidesiniz insanlık düşmanları!!!

Eski Türkiye'de nüfus sayımı günlerinde sokağa çıkma yasağı olur bu yüzden sokaklar-caddeler bomboş kalırdı... Karanlık bir iktidarın elinde kanlı bir oyuncak haline gelen "Yeni Türkiye'de nüfus sayımının yerini "katledilen insan sayımı" aldığı için sokaklar ve caddeler bir Pazar günü terk edilmişcesine bomboş...

20 küsur yıldır sayısız kez yazarak-çizerek, söyleşilerde konu edinerek; "Hayatın manyamış hali mizahın yaratıcı gücünü epeydir sollayıp tur üstüne tur bindirdiği için bu akla ziyan coğrafyada 'hayat mizahı çoktan sollamıştır' ve mizahın yaratıcı gücü bu ülkedeki abuk hayatın gerisinde kalmıştır" diyorum... "Canlı Bomba Nasıl Tanınır" başlıklı ciddi ciddi yazılmış yazıları görünce bir kez daha "ah" çektim, bu ülkede gerçekten mizahçı olmanın o anlatılması zor yalnızlığını, hüznünü ve derin acısını uzun yıllardır yaşadığım için!..

Ortalık günlerdir polis kaynıyor, Cuma akşamı Kadıköy'den Taksim'e her yer polisti. İstiklal'deki kalabalığın da büyük kısmı polisti yani... Cumartesi sabaha karşı İstiklal Caddesinden ayrılırken de etraf polis doluydu, ve birkaç saat sonra bomba patladı, ama durun, siz bu kadar polis, canlı bomba için mi zannediyordunuz, hayır, onların derdi "Nevruz" kutlamalarıydı!..

"YÜZDE 50'Yİ EVDE ZOR TUTUYORUZ"LA BAŞLAYAN BİR TUTUŞ VAZİYETİ YÜZDE 100'Ü EVDE TUTMA AŞAMASINA GELDİ DAYANDI!..


(Cihan Demirci-Facebook Sayfası Notları...)