2 Ocak 2016 Cumartesi

"SALİH MEMECAN İŞTEN ATILMIŞ" PALAVRASINA HEMEN SARILANLAR İÇİN KILAVUZ BİR YAZI!..

Dünden beri face üzerinde bir tantana bir tantana... Sabah gazetesi sanki Memecan'ı işten atmış gibi gösterilen palavra haberi kullanmayan gazete sitesi kalmamış...

Bu palavra habere balıklama dalan sol çizgideki gazeteler de, karikatür dünyasına ne denli uzak olduklarını, şişirme haberin ne denli bokunun çıktığını gösterdiler bize gene. Bu haberi gerçek sanıp sevinenler arasında çizer arkadaşlar da var. Oysa bilmez misiniz ki "Memecan" gibiler işten atılmaz. Bu ülkede sadece bizler gibi "MUHALİF" mizahçılar işten atılır!..


İsterse Sabah'ı satın alacak gücü vardır Memecan'ın. Zaten 10 aya yakın bir süredir siyasi karikatür çizmiyormuş. Sonuçta; yalakalık özellikle de sanatla uğraşanı tüketici bir iştir. Yalakalar bir süre sonra "tükenmişlik sendromu"na girerler!.. Memecan'ın durumu da sadece bu. Sonuçta işten atılan filan yok, zaten kendi de açıklamasını keyifle yapmış. Memecan, isterse Sabah'ı satın alacak güce sahiptir. Hep anlatılır; Dinç Bilgin döneminde, banka müdürü olan babası, o dönem çok zor durumda olan Sabah'a banka kredisi bile sağlamıştır. Zaten o gazetede bir çizer gibi görev yapmamış hep patron gibi davranmıştır!..

Amerikan vatandaşı Memecan, tatlı hayatına çocuklara çizerek devam edecek, zaten uzun yıllardır öyle yapıyordu, yani değişen bir şey yok!.. Hemen sevinç naraları atanlar gene hayal kırıklığı yaşayacak!..

Sahi pek farkında değilsiniz sanırım ama bu arada ülkedeki gerçek muhalif ve gerçek "emekçi" çizerler, mizahçılar birer birer işlerinden oluyor, işinden atılıyor, binbir zorluk içinde yaşam ve kalem savaşı veriyor ama kimin umurunda???

Biz şu soğuk havada Memecan işten atılmış yalanına sımsıkı sarılalım ve kendimizi kandırmaya devam edelim, kısa süre sonra kapımıza dayanacak başkanlık sistemiyle birlikte kara bir şeriata geçmek için 2016'da gün sayalım!.. Bu coğrafyaya da yakışan budur elbet!.. 


MEMECAN'IN "İŞTEN ATILMA" HABERİNE KARŞI VERDİĞİ YANITI OKUMAK İSTEYENLER İÇİN: http://www.medyatava.com/haber/sabah-gazetesinden-kovuldugu-iddia-edilmisti-salih-memecan-o-iddialara-ne-yanit-verdi_133562


CİHAN DEMİRCİ-MİZAHHABER